Élő laboratóriumban tanulmányozzák a teheneket

A Wyndhurst Farmon berendezett „élő laboratórium”

A Bristoli Egyetem Állatorvostudományi Kara egy most induló 1,14 millió fontos projekt keretében „élő laboratóriummá” alakítja a langfordi Wyndhurst Farmot, ahol a legkorszerűbb technológiákkal tejtermelés közben lesznek vizsgálhatóak a tejelő szarvasmarhák.

A fenntartható állattenyésztés ügyét képviselő John Oldacre Alapítvány adományából megvalósuló beruházással az egyetem elismeri, hogy a világ hatalmas problémával szembesül az egyre növekvő népesség táplálásával a mezőgazdasági erőforrások kimerülésével. „A jelenlegi növekedési ütemben 2050-re 4 és fél további bolygóra lenne szükségünk, hogy mindenkit elláthassunk táplálékkal” – mondta Richard Hammond, a bristoli Állatorvostudományi Kar vezetője. „Az állattenyésztés része a problémának, de ami még fontosabb, a része a megoldásnak is.”

A Wyndhurst Farmon berendezett „élő laboratórium” a legújabb adatgyűjtő eszközökkel, például mozgásérzékeléssel, GPS nyomkövetéssel és termográfiai érzékelőkkel lesz felszerelve olyan adatok összegyűjtése érdekében, amelyek azonosítják és támogatják a mezőgazdasági tevékenység változásait. A központban közösen fognak dolgozni a mérnökök, az adat- és a viselkedéstudomány képviselői az olyan technológiák használatában, mint például a mozgásérzékelés, amelynek köszönhetően azonosíthatóak a betegségek – például a masztitisz – kezdeti szakaszában fellépő apró viselkedési és élettani elváltozások.

A kutatási tevékenység mellett az új központban oktatás is zajlik majd. Az állatorvosnak tanuló egyetemisták és doktori hallgatók elsajátíthatják az adatok megértésének és kommunikálásának tudományát, és kapcsolatba léphetnek a gyakorló

Forrás: Dairy Global, Background  2019. február 6.